Svátek má: Marta

Regiony

Velikost textu:

Vysočina nabídne turistům zážitkové karty a dětem soutěže

Vysočina nabídne turistům zážitkové karty a dětem soutěže

Na Žďársku zpestří letošní turistickou nabídku zážitkové karty. Nocující návštěvníci díky nim mohou dostat při výletech slevy na vstupném, na zapůjčení sportovního vybavení nebo třeba kávu.

Ilustrační foto
16. června 2021 - 11:00

Do nového projektu destinační společnosti Koruna Vysočiny se zapojilo přes 70 podnikatelů. Krajská organizace Vysočina Tourism připravila cestovatelské soutěže zaměřené na rodiny s dětmi. Rada kraje ještě projedná návrh na snížení vstupného do krajských muzeí a galerií během letních měsíců.

Zamýšlená úprava vstupného, která by se mohla týkat i hradů Kámen a Roštejn, je v souladu s hlavním tématem Vysočiny Tourism pro letošek, jímž je Vysočina dětem. "Všem dětem a studentům by bylo umožněno navštívit krajské expozice a výstavy zdarma," sdělil radní kraje pro kulturu a cestovní ruch Roman Fabeš (STAN a SNK ED). Ostatní návštěvníci by měli slevu na vstupném ve výši 50 procent. Pokud krajští radní návrh schválí, mohly by slevy platit od července.

Na rozdíl od loňska nebudou poskytované slevové poukazy na dovolenou strávenou na Vysočině. "Z důvodu úsporných opatření, ke kterým Kraj Vysočina přistoupil v reakci na dopady způsobené pandemií koronaviru," uvedl Fabeš. Minulý rok kraj na slevové poukazy uvolnil deset milionů korun, ubytovatelé z nich stihli vybrat 6,5 milionu.

Zážitkové karty Koruny Vysočiny platí od 7. června. Turisté je dostanou, pokud přenocují u ubytovatelů zapojených do tohoto projektu. Cílem je zpříjemnit jim pobyt, a také propojit subjekty podnikající v cestovním ruchu, uvedla Olga Königová z destinační společnosti.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)