Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Vyřazené sanitky opět využijí zdravotníci na Zakarpatí

Vyřazené sanitky opět využijí zdravotníci na Zakarpatí

Dvě starší sanitky z Vysočiny budou sloužit na partnerském Zakarpatí. Rozhodli o tom na svém jednání jednomyslně krajští zastupitelé.

Ilustrační foto
22. listopadu 2021 - 11:00

„Jsou pojízdné, funkční, vybavené,“ řekl k vyřazeným sanitkám náměstek vysočinského hejtmana Vladimír Novotný (ČSSD). Zmínil, že vozy předají Zakarpatí jako dar prostřednictvím dobročinného fondu ViZa.

Přes něj kraj spolufinancuje na Podkarpatské Rusi rozvojové projekty. Vysočina a Zakarpatí do fondu přispívají po 50 %.  „Mají před sebou ještě hodně kilometrů a budou sloužit na Zakarpatí jako vozidla, která spíš patří k těm lepším,“ pokračoval náměstek.

Jedním z vozů, co půjdou na Ukrajinu, je sanitka Volkswagen Transporter z roku 2012. Tehdy stálo jeho pořízení skoro dva miliony korun.  Najeto má více než 254 tisíc kilometrů. Má však už některé technické nedostatky.

„Koroze podvozkových skupin, vůle v řízení, koroze jednotlivých dílů výfuku, drobná koroze některých dílů karoserie (levé + pravé zadní dveře), nefunkční klimatizace,“ uvádí se v podkladech pro zastupitele.


Druhým vyřazeným sanitním vozem je rovněž Volkswagen Transporter. K jeho pořízení došlo před 11 lety za téměř dva miliony korun. Ujel více než 302 tisíce kilometrů. I u něj jsou některé drobnější technické závady.

„Koroze některých dílů karoserie (prahy, levé + pravé zadní dveře), praskliny čelního skla, obtížné zavírání posuvných dveří, koroze jednotlivých dílů výfukového systému,“ popisuje materiál pro zastupitele.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)