Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Věznice ve Světlé: Další rekvalifikační kurz pro odsouzené

Věznice ve Světlé: Další rekvalifikační kurz pro odsouzené

Dalších šest žen z věznice ve Světlé nad Sázavou se účastní rekvalifikačního kadeřnického kurzu, který po odborné stránce zajišťuje nejen Obchodní akademie.

Z rekvalifikačního kurzu.
19. listopadu 2021 - 11:00

„Odsouzené ženy se vzdělávají pod vedením našich odborných učitelek, které na hodiny do věznice dojíždějí. Často i o víkendu, protože přes týden účastnice kurzu chodí do práce,“ přibližuje ředitel školy Libor Fasora. Kurz zahrnuje 250 hodin, které probíhají buď přímo ve věznici, nebo také ve školním praktickém studiu, kde bude kurz na konci dubna příštího roku zakončen závěrečnou zkouškou.
 
V pořadí druhý kurz profesní kvalifikace Kadeřník navazuje na stejný kurz, který se uskutečnil v minulém roce a také na realizovaný úspěšný kurz pro odsouzené v oboru Kuchař – číšník. Díky spolupráci Věznice Světlá nad Sázavou, Kraje Vysočina, odborné školy v Jihlavě a Úřadu práce v Havlíčkově Brodě, který hradí náklady spojené s rekvalifikací, se daří zvyšovat šance odsouzených žen na získání zaměstnání ihned po propuštění z výkonu trestu.


„Kraj Vysočina zakoupil k výuce kufříky s profesionálním vybavením, jako jsou fény, kulmy a další kadeřnické pomůcky v celkové hodnotě 60 tisíc korun. Naše střední škola je pak poskytuje po dobu kurzu všem účastnicím zdarma,“ doplnil krajský radní pro oblast školství Jan Břížďala, který se v minulém týdnu zúčastnil slavnostního zahájení rekvalifikačního kurzu ve světelské věznici.
(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál Kraje Vysočina)