Svátek má: Monika

Regiony

Velikost textu:

Třináctý ročník Čisté Vysočiny. Je čas se přihlásit

Třináctý ročník Čisté Vysočiny. Je čas se přihlásit

Osvětová akce Čistá Vysočina v rámci kampaně Den Země (22.4.), spojená s jarním úklidem přírody, proběhne také v letošním roce a bude se jednat již o třináctý ročník.

Ilustrační foto
11. ledna 2022 - 11:00

Tradiční sběr odpadků probíhá především v okolí silnic a na veřejných prostranstvích v obcích a městech na Vysočině.

Čistá Vysočina probíhá v celém kraji a každoročně se na sběru odpadků podílejí obce, neziskové organizace, školy, firmy ale i jednotlivci.

,,Vysočina je typická svou krásnou přírodou buďme proto společně všímaví a přispějme k udržení její výjimečnosti. Děkujeme všem, kteří se k nám připojí a pomohou ke zkrášlení prostředí, ve kterém společně žijeme,“ uvedla Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana pro oblast regionálního rozvoje.

 Vzhledem k situaci ohledně koronavirové pandemie je nutné sledovat aktuální nařízení státních a krajských odpovědných orgánů a řídit se podle nich. Veřejnost bude Vysočinu uklízet v termínu od 11. do 24. dubna 2022. Důležitou skutečností také je, že úklid může probíhat kdekoli u veřejných komunikací. Zbylé extrémně frekventované úseky silnic, které si veřejnost nevybere, budou uklizeny v průběhu roku pracovníky Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, což je praxe obvyklá.


V letech před pandemií se zapojovalo více než 20 tisíc dobrovolníků a vždy vysbírali 73 až 104 tun odpadků. V loňském roce to bylo za přispění téměř 13 tisíc účastníků 72 tun. Čistá Vysočina je realizována v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 již od roku 2009 a pro letošní rok čeká přihlašující několik vylepšení.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál Kraje Vysočina)