Svátek má: Přemysl

Regiony

Velikost textu:

Průjezdnost zóny sever v Třebíči vyřešií nová okružní křižovatka

Průjezdnost zóny sever v Třebíči vyřešií nová okružní křižovatka

Klasickou křižovatku na křížení ulic Rafaelova, Manželů Curieových a ulice U obrázku v místech rostoucí průmyslové zóny sever v Třebíči už na podzim nahradí okružní křižovatka.

Ilustrační foto
9. dubna 2021 - 11:00

Původní křižovatka se změní rozhodnutím vedení města, které je také investorem 90 % veškerých prací. „Kraj udělá pouze tečku za celým projektem, objednávkou a položením povrchů nové křižovatky. Kraj Vysočina tento týden vybral dodavatele své části zakázky, o kterou měli zájem dva uchazeči,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek.
 
Na aktuálně řešenou novou okružní křižovatku na komunikaci II/360 podle informací Karla Janouška navazuje už zrekonstruovaný úsek krajské komunikace II/360 Rafaelova – Pocoucov, který byl realizován v roce 2015 v celkové výši 126 miliónů korun.Výstavba okružní křižovatky v Třebíči během hlavních prací zásadně omezí průjezd tranzitu a těžké dopravy, která bude vedena po objízdných trasách, místní provoz bude řízen v místě stavby kyvadlově na semafory.

Při pokládce obrusné vrstvy budou muset řidiči počítat s krátkodobou úplnou uzavírkou. Práce na nové okružní křižovatce by měly skončit v září letošního roku.


(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál Kraje Vysočina)