Svátek má: Olga

Regiony

Velikost textu:

Pronájmu parkovacích stání vedení Kostelce řeklo NE!

Pronájmu parkovacích stání vedení Kostelce řeklo NE!

Část obyvatel Kostelce stojí o to, aby si mohli koupit v obci u Jihlavy pro svůj vůz parkovací místo. Opakovanou poptávku proto řešili zastupitelé na svém květnovém zasedání.

Ilustrační foto
28. června 2020 - 11:00

Potvrdila to starostka Romana Třísková.„Do programu jsem tenhle bod navrhla já. Jde o žádosti, které se v průběhu minulého roku opakovaly několikrát, ale nikdy to nebylo urgentní. I proto jsem si řekla, že se o tom musíme pobavit v rámci zastupitelstva,“ říká starostka.

V praxi by to probíhalo nejspíše tak, že majitel vozu, který by stál o pronájem odstavné plochy pro svůj automobil, by obci zaplatil stanovený poplatek, a jedno parkovací místo by mu na příslušnou dobu bylo vyhrazeno k příslušné státní poznávací značce vozidla.

„Už když žádosti přicházely, tak jsem to lidem komentovala s tím, že v obci nemáme dostatek parkovacích míst. Poptávka po pronájmu parkovacího místa je vysoká. Každý dojíždí. Kdyby to zastupitelstvo schválilo, tak se tu strhne obrovská vřava o to, kdo pronájem parkovacího místa získá,“ míní starostka Kostelce Třísková.

„Řešilo by se i to, kdo bude mít přednost. Osobně si to vůbec nedovedu představit,“ podotýká. Stejného názoru jako starostka byli nakonec i ostatní členové vedení obecního úřadu a možnost pronájmu parkovacích stání jednohlasně smetli ze stolu.

„Jsem za to ráda. Neříkala jsem jim dopředu svůj názor, abych je neovlivnila. Nechala jsem je mluvit a vesměs argumentovali úplně stejně jako já,“ popisuje průběh jednání. Přiznává, že žádost se vztahovala od obyvatel na určitou lokalitu. Konkrétní být ale odmítla.


„Upřesňovat to nechci. Žádosti v průběhu roku ale byly po celém Kostelci,“ uvádí. Dá se ale předpokládat, že hlavní penzum žádostí bylo z místního sídliště před paneláky. Tam obec ostatně plánuje směrem do budoucna poměrně zásadní změny.

„Mělo by tam dojít i k navýšení počtu parkovacích stání, ale nechci nic slibovat, protože nevím, jestli to budu schopná dodržet. V současné době se pracuje na projektu. Doufám, že by se to mohlo realizovat do tří let. Jsme v přípravné fázi, takže opravdu nevím, kdy to přesně bude. Budeme se snažit, aby to bylo hotové co nejdříve,“ dodala.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)