Svátek má: Olga

Regiony

Velikost textu:

Pro více než 67 tisíc žáků na Vysočině končí školní rok

Pro více než 67 tisíc žáků na Vysočině končí školní rok

Gymnázium Třebíč je jednou z prvních krajských středních škol na Vysočině, která předáním vysvědčení už začátkem týdne ukončila oficiálně školní rok 2019/2020.

Ilustrační foto
26. června 2020 - 11:01

Během posledních červnových dnů převezme vysvědčení na Vysočině celkem 67 435 žáků základních, středních a vyšších odborných škol. „Pro všechny bylo druhé pololetí letošního školního roku jiné. Kvůli vážné epidemiologické situaci jsme si všude vyzkoušeli varianty náhradní výuky. Při rozhodování o závěrečné klasifikaci letos učitelé brali v úvahu i výsledky a aktivitu vzdělávání na dálku. Velkou výzvou bylo plánování a příprava maturit, závěrečných i přijímacích zkoušek,“ uvedla pro Novinkyvysocina.cz Jana Fialová, radní  pro oblast školství, mládeže a sportu.
 
Dřívější ukončení školního roku avizují také Gymnázium Velké  Meziříčí, VOŠ a Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou, Gymnázium Nové Město na Moravě, Havlíčkův Brod, Jihlava i Gymnázium a SOŠ Moravské Budějovice. Důvodem pro předání vysvědčení ještě tento týden a vyhlášení dvou dnů ředitelského volna je ve většině případů příprava na stavební akce, které jsou na školách Krajem Vysočina dlouhodobě naplánovány.


Ve školách v Kraji Vysočina převezme vysvědčení celkem 67 435 žáků a studentů (z toho 65 427 v denní formě a 2 008 v ostatních formách vzdělávání). V základních školách převezme vysvědčení 45 343 žáků, ve středních školách 21 275 žáků a ve vyšších odborných školách 817 studentů.

Školní rok 2020/2021 bude zahájen v úterý 1. září 2020.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)