Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Příjezd do Telče od Jihlavy a Pelhřimova zklidnil nový kruhák

Příjezd do Telče od Jihlavy a Pelhřimova zklidnil nový kruhák

V pondělí 15.listopadu v podvečerních hodinách byl plně zprovozněn modernizovaný úsek komunikace II/406 v průtahu města Telč včetně okružní křižovatky.

Ilustrační foto
16. listopadu 2021 - 11:02

Rekonstrukce se letos dočkal také přibližně dvoukilometrový úsek Studnice–Třeštice na silnici II/406 ve směru na Jihlavu.

Během téměř půl roku probíhajících stavebních prací byla frekventovaná průsečná křižovatka silnic II/406 a II/112 kompletně přebudována na okružní křižovatku včetně navazující ulice Jihlavská v celkové délce 630 metrů.

Důvodem této zásadní úpravy byl nejen nevyhovující technický stav silnice, ale zejména zajištění plynulosti a bezpečnosti dopravy vzhledem k poměrně vysokým dopravním intenzitám v této části průtahu Telče. Zhotovitel stavebních prací provedl v prostoru křižovatky také nezbytné úpravy odvodnění komunikace a přeložky vodovodu, kanalizace a inženýrských sítí. Souběžně s krajskou investicí probíhaly i stavební práce města Telč na rekonstrukci vodovodu a kanalizace.

Modernizací zároveň prošel další, zhruba dvoukilometrový, úsek silnice II/406 mezi Studnicemi a křižovatkou s III/11262 (směr Třeštice), který vykazoval značné množství poruch, a bylo proto nutné přistoupit ke kompletní výměně konstrukčních vrstev.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál Kraje Vysočina)