Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Potkani v Jihlavě těšte se! Má vás stopnout nový poklop

Potkani v Jihlavě těšte se! Má vás stopnout nový poklop

Čínská restaurace Rongvang v centru Jihlavy čelí narčení, že může za přemnožení potkanů ve městě. Tvrdí to alespoň penzista, který si na příslušném místě stěžoval.

Ilustrační foto
15. listopadu 2021 - 11:01

Pisatel, který si přál zůstat v anonymitě, ale jehož identita známa, viní provozovatele rychlého občerstvení v Palackého ulici, že vyhazuje zbytky jídla do městské kanalizace ve dvoře. Své tvrzení dokládá pořízenou fotodokumentací.

„Vyhazuje do kanalizace veškerý biologický odpad, což zapříčinilo rozmnožení potkanů. Ti podhrabali chodník, lezou po dvoře a teď se podhrabali na vedlejší dvůr, který slouží jako přístup do několika domů, včetně banky,“ popisuje důchodce.

Provozovatel restaurace ale obvinění odmítá. Ví prý, odkud takzvaně vane vítr, a kontruje, že pisatel je jen notorickým stěžovatelem, kterému vadí prý vždy a úplně všechno. Nemovitost je skutečně ve vlastnictví radnice a restauratér je v ní v nájmu. Magistrát se nicméně podle slov mluvčího Radovana Daňka podnětem zabývá. Vysvětluje, že pro aktuální obvinění ze strany anonyma chybí důkazy.


„Na místě jsme provedli prohlídku i deratizační ošetření prostranství,“ dodává Daněk s tím, že za přítomnosti stěžovatele bylo zjištěno, že na dvoře je kanál uzavřený pouze snadno odstranitelným plastovým víkem.

V těchto dnech se proto podle Daňka řeší úprava kanálu. Město ve spolupráci se Službami města Jihlavy má nainstalovat nové víko kanálu tak, aby bylo zamezeno komukoliv do něj cokoliv vhazovat a zároveň aby z něj nevylézali potkani na dvůr.
(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)