Svátek má: Monika

Regiony

Velikost textu:

Po čtyřech měsících mají v Telči strážníka

Po čtyřech měsících mají v Telči strážníka

Počátkem letošního roku se podařilo obnovit provoz městské policie v Telči. Její činnost si od září loňského roku musela dát nucenou pauzu.

Nový strážník v Telči.
16. ledna 2022 - 11:00

Strážník byl ve městě toho času totiž jen jeden, a když po dvouměsíční výpovědní lhůtě odešel po letních prázdninách sloužit na místní obvodní oddělení státní policie, neměl po něm funkci kdo převzít. Radnice, jako zřizovatel městské policie, o odchodu tehdejšího strážníka věděla dopředu, proto s předstihem vyhlásila nové výběrové řízení. Jenže do stanovené lhůty si podal přihlášku jen jediný zájemce, který navíc neprošel.

Podporu má také rozšíření služebny o dalšího člena sboru. I proto na její činnost se v letošním rozpočtu počítá s částkou 775 tisíc korun. V průběhu roku může ale ještě dojít k jejímu navýšení.  Starosta věří, že se druhého strážníka podaří angažovat ještě před hlavní turistickou sezonou.

Radnice proto v nejbližší době bude vypisovat výběrové řízení na druhého člena městské policie. Vybraný uchazeč se může těšit na náborový příspěvek 30 tisíc korun. Inkasuje ho i už angažovaný strážník Lukáš Vybíral, který přešel k městské policii v Telči od kolegů z Moravských Budějovic na Třebíčsku.

Příspěvek je splatný po tříměsíční zkušební době. Pokud by ale v příštích třech letech z pracovního poměru odešel, musel by peníze vracet. „Pokud chceme získat i druhého městského policistu, tak ve výběrovém řízení musí náborový příspěvek být opět,“ říká starosta.

Městská policie v Telči fungovala už na počátku devadesátých let minulého století. Konkrétně v letech 1991 až 1998. Pak došlo k jejímu zrušení. Její činnost se podařilo opětovně obnovit až od  jara roku 2020. Nepřetržitě fungovala 18 měsíců, a pak si na další čtyři musela dát nucenou pauzu.

Radnice se právě angažováním druhého strážníka chce vyhnout podobné situaci, která nastala loni v létě. „Bude fungovat i zastupitelnost v době dovolených, nemoci nebo v dalších situacích,“ vysvětluje starosta.


(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)