Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Pěvci souboru Seniorek se po covidové odmlce vypraví na turné

Pěvci souboru Seniorek se po covidové odmlce vypraví na turné

Po vynucené covidové pauze se letos jihlavský pěvecký kroužek Seniorek znovu chystá na své předvánoční turné po zařízeních sociálních služeb pro seniory na Jihlavsku.

Pěvecký soubor Seniorek
23. listopadu 2021 - 11:00

Seniorek vznikl při Svazu důchodců v Jihlavě v roce 1999. „Když se tento pěvecký kroužek zakládal, tak nikoho nenapadlo, že budeme ještě v roce 2021 účinkovat,“ ohlíží se vedoucí kroužku a organizátor Bohumír Boháček.

Adventní turné patří v programu kroužku k tradici. Jak ale popisuje Boháček, přišlo v roce 2020 pro členy kroužku velké zklamání, když koronavirus uzavřel všechny domovy důchodců, kde kroužek pravidelně vystupoval. Kroužku, který dnes pracuje při  městské organizaci spolku Senioři ČR, se podařilo s domovy opět navázat kontakt a letos se na turné při svých zkouškách znovu připravuje.


„Přestože náš věkový průměr je dosti vysoký, 77 let, tak se všichni na vystoupení v domovech důchodců těšíme. Snad nám to ten koronavirus nezmaří,“ doufá B. Boháček.

Turné začne ve čtvrtek 25. listopadu odpoledním vystoupením v lesnovském Domově pro seniory. Dalšími zastávkami budou do 13. prosince zařízení pro seniory v Jihlavě, Lukách nad Jihlavou a ve Ždírci.  

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)