Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Obec Polná se rozrůstá, kapacita školy přestává stačit

Obec Polná se rozrůstá, kapacita školy přestává stačit

Za zhruba 31 milionů korun bez daně může už v příštím roce začít vznikat celkem šest nových tříd Základní školy Poděbradova v Polné.

Základní škola v obci Polná.
11. května 2021 - 11:00

Přístavba a nástavba vzdělávacího zařízení je pro město hlavní investiční prioritou pro rok 2022. Potvrdil to starosta Jindřich Skočdopole po pondělním jednání zastupitelstva.

„Musíme na projekt sehnat dotaci. Když se to nepodaří, tak se bude muset financovat z rozpočtu města, a nebo se na to bude muset vzít úvěr,“ říká starosta. Současná kapacita základní školy ve městě už totiž přestává stačit.

Ředitel ZŠ Zdeněk Dvořák, který je zároveň i členem zastupitelstva a rady města, přibližuje, že stávající kapacita je stanovena na 688 žáků. Momentálně podle něj ještě nejsou na její hranici a ve stávajícím stavu jsou schopni fungovat ještě odhadem dva nebo tři roky v takzvaném nouzovém režimu, protože školu navštěvuje necelých šest stovek žáků.

„Hlavní problém vnímám v nutnosti rotace žáků v jednotlivých třídách. Musí se pořád stěhovat, což rozhodně není ideální. Když se podaří realizovat přístavbu, odborné učebny už budou sloužit výhradně svému účelu a kmenové třídy budou mít své vlastní zázemí jinde,“ vysvětluje.


Město už má k dispozici kompletně hotovou projektovou dokumentaci.  Rozběhly se proto naplno práce na získání dotace. Stavba má stát okolo 31 milionů korun. „Chtěli bychom začít co nejdříve. Když ne příští rok, tak v roce 2023 určitě,“ nastiňuje plány starosta Skočdopole.

Pokud se přístavba bude realizovat, podle ředitele by mohla kapacita školy vzrůst až o 150 žáků. „Jsem přesvědčen, že směrem do budoucnosti to bude naprosto stačit,“ dodává.


(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)