Svátek má: Olga

Regiony

Velikost textu:

Na Vysočině zatím organizátoři nahlásili hygienikům méně táborů

Na Vysočině zatím organizátoři nahlásili hygienikům méně táborů

Na Vysočině zatím organizátoři nahlásili hygienikům 212 dětských letních táborů, asi o sto méně, než jich bylo vloni. Počet se ještě může zvýšit.

Ilustrační foto
25. června 2020 - 11:00

Na některých táborech jsou zatím i volná místa. Podle Jana Burdy z Rady dětí a mládeže kraje Vysočina rodiče kvůli koronaviru s přihláškami trochu vyčkávali, protože nevěděli, jak se situace vyvine.

"Ale od té doby, co se oficiálně oznámilo, že letní tábory budou bez nějakých razantních omezení, tak myslím, že zájem je stejný jako v minulých letech," řekl Burda. Požadovaná zvýšená hygienická opatření podle jeho názoru mohou organizátoři zvládnout. "Je tam náročnější třeba dezinfekce prostor v jídelnách a kuchyních," uvedl.

Organizátoři zatím ohlásili hygienikům letní tábory, v nichž se může rekreovat asi 19.000 dětí. Uvedla to Kamila Hodačová, která vede odbor hygieny dětí a mladistvých krajské hygienické stanice. Zotavovací akce pro 30 a více dětí, s pobytem delším než pět dnů, mají organizátoři povinnost oznámit měsíc před jejich začátkem.

Jihlavská zoologická zahrada na svém webu oznámila, že má kapacitu svých letních příměstských táborů zaplněnou. Mluvčí zoo Martin Maláč uvedl, že zahrada připravila šest turnusů do 30 dětí, stejně jako v minulých letech.

Kraj Vysočina zakončí prázdniny setkáním ve Fábulovi

Obecně prospěšná společnost Chaloupky nabízí na prázdniny 19 táborů s různým programem pro děti. Plně obsazená je skoro polovina, například i kovářský tábor, který dětem skutečně přibližuje toto černé řemeslo. "To je tak standardní situace každý rok, že některé tábory ještě mají drobné rezervy a některé jsou obsazené i půl roku dopředu," řekla Iva Suchá ze společnosti.

Tábory se podle Suché obvykle zaplňují od začátku roku, koronavirová krize se jich víceméně nedotkla. Na rozdíl od jarních programů připravených v Chaloupkách pro školáky, které kvůli zavření škol odpadly.

Na Vysočině budou i letní dětské tábory s koňmi, různými celotáborovými hrami nebo se zaměřením na výtvarné práce a divadlo.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)