Svátek má: Přemysl

Regiony

Velikost textu:

Kraj vyhlásil soutěž na podporu turistických nabídek

Kraj vyhlásil soutěž na podporu turistických nabídek

V loňském roce reagoval Kraj Vysočina podpůrným opatřením v podobě slevových voucherů na ubytování v celkové hodnotě 6,56 milionu korun.

Ilustrační foto
15. dubna 2021 - 11:00

Tedy soutěží Vysočina – nejlepší dovolená, programem v rámci Fondu Vysočiny Marketing v cestovním ruchu nebo sníženým vstupným do svých muzeí a galerií. V letošním roce kraj navazuje na podporu cestovního ruchu právě vyhlášenou soutěží ProŽIJTE DOVOLENOU NA VYSOČINĚ.
 
Ze statistik vyplývá, že pandemie ovlivnila preference návštěvníků, kteří si pro trávení dovolené nejčastěji vybírali destinace a ubytovací zařízení v přímém kontaktu s přírodou. Dle vývoje epidemiologické situace bude sezóna roku 2021 opět příležitostí pro domácí cestovní ruch a s ním spojeným hledáním nových zážitků a neobjevených míst.

„V tomto ohledu je třeba využít turistického potenciálu Vysočiny a jejího současného postavení v konkurenčním prostředí. Kraj Vysočina musí být schopen pružně reagovat na rostoucí poptávku návštěvníků a orientovat svoji nabídku na tvorbu nových produktů cestovního ruchu, které budou návštěvníka motivovat k vícedennímu a opakovanému pobytu v regionu,“ doplnil Roman Fabeš, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

Do regionu se po epidemii koronaviru turisté zatím nehrnou

Pro posílení cestovního ruchu v letošním roce připravil Kraj Vysočina soutěž s názvem ProŽIJTE DOVOLENOU NA VYSOČINĚ, která je určena pro podnikatele a další subjekty působící v cestovním ruchu. Tématem soutěže je tvorba originálních, konkurenceschopných a k životnímu prostředí šetrných produktů cestovního ruchu s cílem zvýšit atraktivitu kraje vybraným cílovým segmentům návštěvníků.

Soutěž má za cíl motivovat k vzájemné spolupráci jednotlivých aktérů, propojení jejich aktivit v území a společné tvorbě komplexní nabídky. Autorům vítězných soutěžních příspěvků je Kraj Vysočina připraven rozdělit 2 000 000 korun.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál Kraje Vysočina)