Svátek má: Marta

Regiony

Velikost textu:

Kolotočáři na Vysočině se bojí dalších vládních restrikcí

Kolotočáři na Vysočině se bojí dalších vládních restrikcí

Kolotočáři a další provozovatelé zážitkových atrakcí se snaží o letošní letní sezoně znovu nastartovat svoji obživu po další vlně pandemie koronaviru.  Někteří ale s obavami už teď vzhlíží ke konci srpna.

Ilustrační foto
20. července 2021 - 11:00

Očekávají totiž, že vláda opět zavede přísné restrikce kvůli šíření koronavirové varianty delta, a tím utlumí i tradiční pouťová veselí, bez kterých provozovatelé atrakcí prakticky nemůžou fungovat.

„Myslím, že to zase zapíchnou. Na větších akcích dojde k omezení určitě. Domnívám se, že to bude už koncem srpna. Podle mě bude pro nás letos poslední poutí ta v Brtnici,“
říká Anna Hubená z Dobronína na Jihlavsku.

Sezona se pro kolotočáře letos kvůli pandemii naplno rozjela až od června. Na jaře kvůli restrikcím vyrazit s atrakcemi do obcí a měst po Vysočině nemohli. Nyní rodina Hubených rozbalila atrakce v Jihlavě.Zájem lidí o atrakce je podle ní letos proměnlivý. „Vždycky to ovlivňuje řada faktorů – například počasí. Je to také různé místo od místa. Někde přijde lidí stejně, jinde méně. V průměru je ale zájem přibližně obdobný,“ říká.

I ostatní provozovatelé atrakcí se shodují v tom, že před covidem  měli po vyžití takzvaně větší hlad. Vidí to na zájmu o pronájem skákacích hradů, bumper ballu nebo aquazorbingu.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)