Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Jihlavská zoo zavírala pokladny, dodržela povolený počet lidí

Jihlavská zoo zavírala pokladny, dodržela povolený počet lidí

Jihlavská zoologická zahrada musela uplynulý víkend poprvé přechodně zavírat pokladny u vstupu, aby nepřekročila povolený počet návštěvníků.

Ilustrační foto
12. května 2021 - 11:00

Podle protiepidemických nařízení by zatím v této zoo nemělo být najednou víc než 1500 lidí. Jak se zlepšuje počasí, zájem se zvyšuje, řekla Simona Kubičková z marketingového oddělení zoologické zahrady.

V sobotu se pokladny jihlavské zoo přechodně zavřely odpoledne. Dnes byl prodej vstupenek přerušený poprvé asi hodinu před polednem. Do zoo se nemohlo skoro dvě hodiny, u vstupu čekalo hodně lidí. Prodej byl dnes ještě jednou na kratší dobu přerušený v odpoledních hodinách. O aktuální situaci zoo referuje na facebooku. "Průběžně jsme lidi informovali, že zavíráme a že doporučujeme návštěvu během všedních dní," uvedla Kubičková.

V sobotu prošlo branou jihlavské zoo 2920 lidí, dnes do 16:00 okolo 3300. Otevírací doba je od 08:00 do 18:00. Zoo mohla letos kvůli epidemii otevřít až 12. dubna, přístupný je jen venkovní areál. S dodržováním povoleného počtu návštěvníků podle Kubičkové zatím ve všedních dnech nebyl problém. "Minulý víkend bylo také poměrně dost návštěvníků, ale stále jsme se drželi pod tou hranicí (1500 lidí)," uvedla. "Uvidíme, jaké to bude s přicházejícím hezčím počasím," řekla Kubičková.

Zoologické zahrady v Česku byly kvůli koronavirové epidemii nařízením vlády zavřené od loňského 18. prosince. Venkovní část mohly otevřít od 12. dubna, naplnit ale mohou nejvýše pětinu její kapacity. Pavilony jsou zavřené. Jihlavskou zoo od 12. dubna v součtu navštívilo zhruba 31.200 lidí.


(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)