Svátek má: Přemysl

Regiony

Velikost textu:

Domov v Náměšti nad Oslavou obhájil Značku kvality

Domov v Náměšti nad Oslavou obhájil Značku kvality

Domov pro seniory v Náměšti nad Oslavou patří mezi nejlépe hodnocené sociální zařízení v České republice. Již podruhé obhájil pět hvězd Značky kvality.

Interiér Domova pro seniory v Náměšti nad Oslavou
7. dubna 2021 - 11:00

Cenu uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Z možných 1020 bodů jich obdržel 912. Značka kvality poskytuje seniorům ale také jejich rodinným příslušníkům jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v daném domově očekávat.


Kvalita je v domovech posuzována na základě pěti kritérií: ubytování, stravování, kultura a volný čas, partnerství a péče. Zjišťuje se zejména, jak mohou obyvatelé domova uplatňovat svá přání a potřeby a jak se domov při poskytování služby umí přizpůsobovat jejich individuálním situacím.

„Všem pracovníkům Domova patří mé velké poděkování za jejich dlouhodobou a intenzivní práci. Je obdivuhodné, že i v takto složité a náročné době, která vyžaduje značné profesionální nasazení, se nezapomíná na lidskost a individuální přístup ke všem klientům,“ připojil se k poděkování zaměstnancům Domova radní pro oblast sociálních věcí Jan Tourek.

V Mladé Vožici zasedali radní ve věži

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál Kraje Vysočina)