Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Dalších 241 žadatelů získalo podporu na kotlíkové dotace

Dalších 241 žadatelů získalo podporu na kotlíkové dotace

Radou Kraje Vysočina bylo v těchto dnech schváleno k podpoře dalších 241 žádostí o dotaci na výměnu starých kotlů za celkových 25,6 miliónů korun.

Ilustrační foto
8. května 2021 - 11:00

„Jedná se o dotace na žádosti podané do 13. listopadu 2020. Na tyto žádosti nestačila původní alokace, a proto byly zařazeny do zásobníku akcí a kraj na jejich financování žádal již před koncem roku 2020 o dodatečné prostředky Ministerstvo životního prostředí.Těší mě, že nyní byly ze strany ministerstva prostředky přiděleny a ve 3. kole kotlíkových dotací tak bylo možné podpořit všechny žádosti, které splnily stanovené podmínky,“ uvedla Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana pro regionální rozvoj a územní plánování.
 
Celkem bylo v tomto kole rozděleno mezi žadatele 262,9 miliónů korun z Operačního programu životního prostředí a 94,4 miliónů korun z prostředků Nové zelené úsporám – Adaptační a mitigační opatření.


O další navýšení alokace o částku 24 miliónů korun, která by pokryla přibližně dalších 230 žádostí na výměnu kotlů, požádal Kraj Vysočina v březnu letošního roku.

Kostel v Malém Boru posloužil Janu Žižkovi z Trocnova jako opěrný bod

K těmto prostředkům bude nutné vyhlásit nová pravidla pro příjem žádostí. O jejich vyhlášení bude veřejnost včas informována. Kraj Vysočina vyhověl zatím celkem 8 282 žádostem.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál Kraje Vysočina)