Svátek má: Přemysl

Regiony

Velikost textu:

Cyklostezku na Helenínské letos nepostaví. Město rozhodnutí vítá

Cyklostezku na Helenínské letos nepostaví. Město rozhodnutí vítá

V květnu měla začít dostavba cyklostezky G04, která propojí jihlavské ulice Mlýnská a Helenínská. Proti tomu se bránili někteří majitelé zahrádek u řeky.

Ilustrační foto
12. dubna 2021 - 11:00

Nakonec je ale všechno jinak. Kraj zrušil jihlavskému stavebnímu úřadu stavební povolení na akci. Podle mluvčí kraje Evy Neuwirthové bude rozhodnutí pravomocné za měsíc.

Město, které kraj o přezkoumání stavebního řízení požádalo, již dopředu avizovalo, že se proti rozhodnutí nebude odvolávat.  

„Ve zdůvodnění je zejména uvedeno, že žádost…nebyla řádně projednána s osobami, které stavební zákon označuje za účastníky… a vydané společné povolení je proto v rozporu s právními předpisy,“ specifikovala krajská mluvčí.


Účastníky jsou myšleni především majitelé pozemků u řeky, kterým se stavba cyklostezky nelíbí. Zlobili se, že město například bez jejich vědomí začalo kácet stromy u jejich zahrad a posouvat oplocení.

Na vysokém čedičovém suku stojí hrad Kamýk

Město argumentovalo tím, že se jednalo o pozemky, které jim podle katastru nepatřily. Jihlava paradoxně rozhodnutí kraje vítá. Podle mluvčího radnice Radovana Daňka jsou rádi, že kraj jejich žádosti o přezkoumání stavebního řízení vyhověl.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)