Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Bez festivalu v Telči ani ránu! Organizátory Prázdnin to těší

Bez festivalu v Telči ani ránu! Organizátory Prázdnin to těší

Sedmnáct dní plných koncertů a divadelních představení opět nabídne festival Prázdniny v Telči, který letos odstartuje v pátek 30. července.

Ilustrační foto
24. července 2021 - 11:00

Na čtyřech festivalových scénách vystoupí téměř stovka hudebníků. Podle organizátora Vojtěcha Koláře jde hlavně o kultovní folková jména, jako je Karel Plíhal, Druhá tráva nebo Vlasta Redl. Scénu na Panském dvoře letos oživí Mňága & Žďorp, Cirk La Putyka a Tata Bojs, kteří letos dostali Anděla za skupinu roku.

„S organizací takhle velkého festivalu to není jen tak. Nesmírně si proto vážíme podpory města, které nám dává jasně najevo, že si Telč bez festivalu neumí představit. V této nejisté době je taková podpora tím nejlepším, co si jako pořadatelé můžeme přát,“ prozrazuje za organizátory Kolář a dodává: „Obrovskou podporu pak cítíme také ze strany státního zámku, kde se budou moci všechny koncerty uskutečnit navzdory probíhající rekonstrukci.“


V pořadí už 39. ročník festivalu zahájí světoznámá česká houslistka a zpěvačka Iva Bittová, kterou našinci znají především coby Eržiku z Balady pro banditu. Do Telče přijede s dalším ze svých unikátních projektů, smíšeným pěveckým sborem Babačka.

 „Zahájení bude pořádně po cikánsku divoké, protože vedle Ivy Bittové zazpívá také Bára Hrzánová s celou kapelou Bachtale Apsa,“ zmiňuje Kolář.


(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)