Svátek má: Marta

Regiony

Velikost textu:

Zoo Jihlava opět otevřena, ale jen pro 1500 návštěvníků denně

Zoo Jihlava opět otevřena, ale jen pro 1500 návštěvníků denně

Venkovní část areálu Zoologické zahrady Jihlava je už znovu otevřena. Také Zoo Jihlava zareagovala na usnesení vlády ČR ze dne 23.dubna.

Ilustrační foto
5. května 2020 - 11:00

Podle něj jsou zahrady otevřeny kromě vnitřních pavilonů. Možný však není prodej vstupenek na pokladnách.
Návštěvníci tak mohou přijít do Zoo Jihlava poté, kdy si vstupenku zakoupí online přes e-shop zahrady, a to minimálně jeden den dopředu.

Online vstupenky jsou v tuto chvíli jednotné pro všechny skupiny návštěvníků, děti do tří let mají vstup zdarma. Jak vysvětluje mluvčí zoo Martin Maláč, přijde lidem po zakoupení vstupenky číslo objednávky, s nímž poté uplatní online vstupenku na pokladně.

„Počet návštěvníků bude v jednom dni omezen tak, aby nepřesáhl 150 osob na jeden hektar plochy zařízení. Pro Zoo Jihlava je tedy limitujícím číslem 1500 návštěvníků denně,“ doplnil Maláč. Návštěvou podle slov mluvčího lidé podpoří zahradu v tomto nelehkém období.

Zoo bude dbát na zvýšenou dezinfekci a hygienu areálu. „Vzdálenost mezi lavičkami musí být minimálně čtyři metry a prodej občerstvení v zoo bude možný pouze přes výdejní okénko. V tuto chvíli bude v provozu občerstvení Zanzibar v centrální části areálu, kavárna a stánky se zmrzlinou,“ popisuje Maláč hygienická opatření.  

Návštěvníci i zaměstnanci zoo jsou také nadále povinni mít zakrytá ústa a nos. Minimalizován bude též jakýkoliv kontakt mezi návštěvníky a zaměstnanci pečujícími o zvířata.

Zoo bude kontrolovat dodržování minimálních rozestupů v místech s možnou větší kumulací osob. Na návštěvníky vedení zahrady apeluje, aby ve vlastním zájmu a z ohleduplnosti k ostatním daná opatření dodržovali a dohlíželi na děti, za které zodpovídají.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)