Svátek má: Markéta

Zprávy

Velikost textu:

V Německu je paralelní spravedlnost, potvrzují to rozsudky proti migrantům

V Německu je paralelní spravedlnost, potvrzují to rozsudky proti migrantům

Po skandálních rozsudcích německé „plyšové spravedlnosti“ v několika krvavých případech nejbrutálnějšího násilí migrantů přinesl mírný verdikt proti dvěma Afgháncům v kauze "zabití Köthen", pohár nyní přetéká.

Z demonstrace
21. května 2019 - 07:20

Na demonstraci v Köthenu pochodovalo 300 demonstrantů na místo činu v neděli večer, kde na hřišti 23letý Němec Markus B. přišel o život.

Soudci, kteří projevili svou solidaritu s Afghánci, odsoudili Afghánce za smrt mladého muže na méně než dva roky. Cynický rozsudek něco signalizuje.

„Výrok v případě smrti mladého muže padl - a nadále vyvolává obavy. Pravicová spontánní demonstrace 300 lidí mířila na místo činu, píše se včlánku Die Welt, kde mezi řádky je vidět také soucit s „importovanými agresory.“ Článek je velmi ovlivněný Stockholmským syndromem, kdy se 20 levičáků vydalo do ulic pod heslem "Dessau Nazifrei".


Spontánní demonstrace občanů Köthenu proti přílivu migrantů a následném rozhodování soudů  o jejich násilných činech pod heslem: „Pro spravedlnost - proti plyšové spravedlnosti s mrtvými muži a noži“. Bernd Hauschild (SPD), starosta Köthenu zdůraznil, že mezi účastníky demonstrace jsou i „pravicoví extremisté“. Jeho slova, která vyřkl po smrti 23letého Němce, se dnes musí zdát jako posměch příbuzným oběti.

V září 2018 krátce po smrti Markuse napsal starosta Köthenu na zpravodajskou platformu n-tv: „Právní stát bude využívat všech prostředků důsledně, soudnictví a policie pracují v úzké spolupráci. Tragická smrt mladého muže je mi velmi blízká a já hluboce lituji toho, co se stalo".

Zároveň starosta SPD varoval před demonstracemi proti zločinu, ke kterému došlo téměř současně s útokem nožem v Chemnitz. Opět se očekává podobně skandální verdikt.

Německá spravedlnost má nativní zkušenosti této země pro porážku, zabíjení a bití mrtvých a v současných podmínkách není vůbec schopna soudit za vraždu nebo zabití, ale okamžitě rozhoduje ve prospěch násilného pachatele. Nemají snad soudci a státní zástupci děti, nebo existuje něco jako „paralelní spravedlnost“ pod rouškou tolerance? Když se podíváte na výsledky voleb, většina lidí je s těmito cynickými rozsudky spokojena.

(rp,prvnizpravy.cz,journalistenwatch,foto:arch.)