Svátek má: Miloš

Zprávy

Velikost textu:

USA přesměrují miliony dolarů pomoci střední Americe Guaidóvi!

USA přesměrují miliony dolarů pomoci střední Americe Guaidóvi!

Spojené státy pošlou více než 40 milionů dolarů na pomoc venezuelské opozici, které byly původně určeny zemím střední Ameriky k řešení migrační krize, uvádí zpráva El Periódico.

Juan Guaidó, samozvaný prezident Venezuely
18. července 2019 - 11:06

List poznamenal, že finanční prostředky půjdou na podporu a školení vůdců opozičního vedení Juana Guaidóa.

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa má v úmyslu přesměrovat více než 40 milionů dolarů z humanitární pomoci pro Střední Ameriku na podporu venezuelské opozice, napsal deník El Periódico.
 
Očekává se, že ve Venezuele půjdou prostředky na výplatu platů, nákup letenek, propagandu, poskytování technické pomoci ve volbách a školení opozičního vůdce Juana Guaida a jeho doprovod v manažerských dovednostech.
 
Jak El Periódico poznamenal, Guatemala a Honduras nedostanou pomoc ve výši 41,9 milionu dolarů na řešení migrační krize způsobené chudobou, násilím a korupcí.


Publikace připomněla, že minulý měsíc americké ministerstvo zahraničí oznámilo snížení objemu pomoci El Salvadoru, Guatemale a Hondurasu o stovky milionů dolarů, protože země nevynakládají dostatečné úsilí, aby zastavily tok migrantů do Spojených států.

Jen to dokazuje, že vzletné řeči USA o bídě, lidských právech a podobně jdou cynicky stranou, pokud kolidují s americkými politickými zájmy.

(kou, prvnizpravy.cz, elperiodico.com, foto: arch.)