Svátek má: Milan

Zprávy

Velikost textu:

USA nikdy nezveřejní informaci o zničení MH17, prohlásil Putin

USA nikdy nezveřejní informaci o zničení MH17, prohlásil Putin

Prezident Vladimir Putin řekl, že USA nikdy nezveřejní informace o pádu malajského Boeingu letu MH17 nad Donbasem, pokud jsou v rozporu s tvrzením, že zodpovědnost za havárii letadla nesou opolčenci.

Trosky zříceného malajského Boeingu v Doněcku
18. června 2017 - 04:20

Putin to uvedl v rozhovoru s americkým režisérem Oliverem Stonem. Přepis rozhovoru ruského prezidenta vyšel ve Spojených státech v pátek, uvedla RIA Novosti.

Stone se ptal ruského vůdce na to, zda se domnívá, že americké tajné služby mají informaci o havárii MH17. Podle režiséra americké zpravodajské služby monitorovaly situaci na Ukrajině poté, co zde roce 2014 proběhl státní převrat.

„Jsem si jistý, že je to pravda, ale, bohužel, důkazy, které jsme obdrželi od našich partnerů, nikoliv,“ řekl Putin v reakci.

„Je to docela jasné, stejně tak jako je nám jasná jejich pozice na Ukrajině. Oni, bezesporu, chtějí hodit vinu na opolčencei v Donbasu, a nepřímo na Rusko, které je podporuje,“ pokračoval.

„Pokud je tato informace s tím v rozporu, tak ji nikdy neodhalí,“ dodal.

Ukrajinský „Buk“ byl v Donbasu v době pádu MH17!
 
Boeing 777 malajské letecké společnosti letu MN17 letu z Amsterodamu do Kuala Lumpuru havaroval 17. července 2014 v Doněcké oblasti na Ukrajině. Bylo usmrceno všech 298 lidí. Vyšetřování holandské prokuratury naznačuje vinu proruských opolčenkců, kteří měli údajně Boeing sestřelit raketou systému Buk. Rusko opakovaně poukazovalo, že Nizozemsko se snaží prodlužovat vyšetřování, a že šetření ignorovalo údaje poskytnuté ruskou stranou.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)