Svátek má: Patricie

Zprávy

Velikost textu:

UP: Ukrajina požaduje, aby americká média „vrátila“ Krym!

UP: Ukrajina požaduje, aby americká média „vrátila“ Krym!

Ukrajinští diplomaté odsoudili nedávnou publikaci The New York Times, která znovu použila mapu Ukrajiny bez Krymu, a požadují opravu „chyby“.

Ilustrační foto
8. listopadu 2019 - 10:10

Prohlášení ukrajinského velvyslanectví zdůrazňuje, že použití „špatné“ mapy v amerických médiích s jasně vyjádřeným „porušením mezinárodně uznávané hranice Ukrajiny“ je nepřijatelné a hraje do rukou „ruské propagandy“.

Ukrajinské velvyslanectví ve Spojených státech požadovalo, aby americký deník The New York Times „nedělal chyby“ a na svých stránkách zastavil zveřejňování map Ukrajiny bez Krymu. Odpovídající výzva byla zveřejněna na stránce ukrajinského velvyslanectví na Facebooku, uvedla „Ukrajinská pravda“.

Jak uvádí prohlášení velvyslanectví, pro ilustraci jednoho ze svých nedávných článků populární americká publikace opět použila „špatnou“ mapu s výrazným „porušením mezinárodně uznávané hranice Ukrajiny“. Ukrajinští diplomaté zdůrazňují, že taková praxe je nepřijatelná, a vybízí americké novináře, aby se co nejdříve napravili a nehráli si spolu s „ruskou propagandou“, vysvětlil článek.„Velvyslanectví se znovu obrátilo na redaktory časopisu The New York Times s výzvou, aby se předešlo chybám v obrazu Krymu na mapě Ukrajiny a nehrálo na ruku ruské informační propagandy," uvedlo prohlášení. Zástupci ukrajinského velvyslanectví také vyjadřují naději v „okamžitou reakci novinářů vlivné publikace, která má zprostředkovat pravdu americké a světové veřejnosti“, píše ukrajinská pravda.


„Pravda je, že Krym je Ukrajina! Chyba musí být odstraněna!" uvedla diplomatická mise.

Koncem roku 2017 vydala The New York Times mapu, na které je Krym zobrazen jako sporné území.

Článek s názvem „Putinův most na Krym může nést více symboliky než dopravu“ se týkal výstavby tzv. „Kerčského mostu“ v připojeném Krymu z území Ruské federace. Publikace pak uvedla, že  mapu neopraví, dodal ukrajinský list.

(kou, prvnizpravy.cz, euroinegration.com.ua, foto: facebook)