Svátek má: Zita

Zprávy

Velikost textu:

Rusko obvinilo Spojené státy ze sabotáže v Sýrii!

Rusko obvinilo Spojené státy ze sabotáže v Sýrii!

Asi šest set radikálů proniklo do deeskalační jižní oblasti ze zóny ovládané Spojených států, prohlásil mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

Ilustrační foto
11. října 2017 - 13:06

„S ohledem na takové vážné posílení lidských zdrojů a velkéhých zásob léků při blahosklonností USA, nemusíte být expert, aby se pokusili předpovědět selhání mírové dohody v jižní části deeskalační zóny,“ řekl.

Podle Konašenkova „zodpovědnost za takovou sabotáž mírového procesu nese výhradně americká strana".

Podle zástupce ministerstva obrany, také počátkem října asi šest set bojovníků organizovaně vyjelo z uprchlického tábora „Rukban“ (v oblasti kontrolované USA) západním směrem, překonali více než 300 kilometrů, a vjeli přes bývalý celní úřad Tafas do v jižního pásma deeskalizace (provincie Deraa).


Podle další „podivné“ náhody, téměř současně s nimi do této oblasti zklidnění vjely dva konvoje se zdravotnickým materiálem a potravinami s 30 tunami, resp 60 tunami: Celou humanitární pomoc  vyložili militanti, kteří dorazili z Al-Tanfu.

Konašenkov rovněž uvedl, že Washington dosud neobjasnil, jak skrze Američany kontrolované pásmo v syrském Al-Tanfu proniklo na pic-upech okolo tří set ozbrojenců IS. Následně se tito teroristé se snažili zablokovat cestu Damašek - Deir az-Zour, po níž se přepravují syrské jednotky a dodávky humanitární pomoc obyvatelstvu.


Ministerstvo obrany vyzvalo Spojené státy, aby vysvětlily tuto „selektivní slepotu" vůči „militantům operující jim v Sýrii pod nosem".

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)