Svátek má: Drahomíra

Zprávy

Velikost textu:

KLDR hrozí, že uskuteční „nečekaný a neuvěřitelný" úder na USA!

KLDR hrozí, že uskuteční „nečekaný a neuvěřitelný" úder na USA!

Pchjongjang vyhrožoval Washingtonu "nepředstavitelným" úderem v nejvíce "neočekávaném" okamžiku.

Americká letadlová loď "Ronald Reagan"
19. října 2017 - 10:15

Ve čtvrtek to oznámila tisková agentura Jonhap s odvoláním na prohlášení severokorejské zpravodajské agentury KCNA v souvislosti s manévry jihokorejského a amerického námořnictva v čele s letadlovou lodí „Ronald Reagan“, probíhající ve vodách blízko Korejského poloostrova.

Poznamenává, že státy dopravily své „hlavní cíle" k pobřeží KLDR. „Aby to bylo ještě horší, USA dopravily přímo pod náš nos cíle, které jsme identifikovali jako hlavní.  USA by měly vědět, že se tváří v tvář srazí s nepředstavitelným úderem v nečekanou chvíli,“ zdůrazňuje se ve zprávě.


Skupina amerických námořních a leteckých sil včetně letadlových lodí provádí cvičení s jihokorejskými válečnými loděmi poblíž pobřeží Korejského poloostrova. Manévrů se účastní americké torpédoborce „Statham" a „Mustin", stejně jako letectvo obou zemí. Americká a jihokorejská armáda vypracovávají opatření k odhalení a zachycení balistických střel vypuštěných z území KLDR.


Situace na Korejském poloostrově dramaticky eskaloval v posledních měsících, a to zejména poté, co Pchjongjang v červenci provedl dvě zkoušky balistických raket, které Severní Korea i Spojené státy klasifikovaly jako mezikontinentální.

(kou, prvnizpravy.cz, yonhap.co.kr, foto: youtube)