Svátek má: Roman

Zprávy

Velikost textu:

ERR: Estonsko považuje gastarbeitry z Ukrajiny za „problém“!

ERR: Estonsko považuje gastarbeitry z Ukrajiny za „problém“!

Ekonomičtí migranti, kteří přicházejí do Estonska z Ukrajiny, aby hledali lepší podmínky a vyššími výdělky, ve skutečnosti berou zaměstnání místním obyvatelům, řekl estonský ministr vnitra Mart Helme.

Mart Helme, estonský ministr vnitra
11. září 2019 - 11:04

Podle jeho názoru se tito přijíždějící stávají „problémem“, protože zůstávají v Estonsku dlouhou dobu a na trhu práce jsou značně dumpingoví, uvádí zpráva ERR.

„Migrující pracovníci z Ukrajiny odebírají práci místním lidem svým dumpingem,“ uvedl estonský ministr vnitra Mart Helme v rozhovoru na programu „Vlastní pravda“ na televizi „ETV +“.

Vůdce strany EKRE vysvětlil své stanovisko takto: „Návštěvníci z Ukrajiny nejsou naši lidé. Jsou to ekonomičtí migranti, kteří chtějí získat výhodnější podmínky v Estonsku a vyšší výdělek než na Ukrajině. Pro Estonsko jsou tito lidé problémem, berou zaměstnání místním obyvatelům a jsou připraveni pracovat za méně peněz. Vytvářejí tak obecně tlak na místní výdělky.“


Helme také upozornil na skutečnost, že počet migrantů z východní Evropy v Estonsku činí již desítky tisíc lidí. „A ačkoli zpočátku přijíždí většina lidí do Estonska za prací dočasně, mnozí z nich zde raději zůstanou dlouho. Čísla ukazují, že procento Estonců se za posledních pár let snížilo právě kvůli migraci z východní Evropy,“ uvedl ministr.

(kou, prvnizpravy.cz, err.ee, foto: arch.)