Svátek má: Teodor

Zprávy

Velikost textu:

DWN: Ruská odpověď na expanzi plynu USA v Evropě!

DWN: Ruská odpověď na expanzi plynu USA v Evropě!

Rusko zahájilo největší produkci zkapalněného zemního plynu v zemi, uvedl Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Ruský tanker „Christophe de Margerie“
9. prosince 2017 - 11:05

Podle publikace jsou aktivní kroky ruských orgánů v oblasti LNG „přímou reakcí na snahu amerických výrobců zvýšit svůj podíl na evropském trhu s plynem".

Ruská společnost Novatek zahájila výrobu zkapalněného zemního plynu (LNG) u jednoho z největších podniků v zemi, informoval německý deník Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Ve vesnici Sabetta, která se nachází na poloostrově Jamal, byla zahájena první technologická linka. Tanker "Christophe de Margerie", naplněný zkapalněným plynem, učiní první zásilku do Číny.


Závod v Sabettě je určen ke zvýšení ruského podílu na světovém trhu s LNG. Spolu s francouzskými a čínskými partnery investoval Novatek do projektu 27 miliard dolarů. S těmito penězi byla postavěna zkapalňovací zařízení, která budou produkovat 16,5 milionu tun LNG ročně, město s 30.000 lidmi, továrnu, přístav a mezinárodní letiště. Je plánováno, že 15 ledoborců přepraví ruský zkapalněný plyn po celém světě.

 
"Aktivní činnost Ruska v oblasti LNG jsou přímou reakcí na snahu amerických výrobců zvýšit svůj podíl na evropském trhu s plynem," zdůraznila publikace.

(kou, prvnizpravy.cz, deutsche-wirtschafts-nachrichten.de, foto: arch.)