Svátek má: Liliana

Domácí

Velikost textu:

Vysočinský instagram nabízí originální fotky, proto získal Zlatý lajk

Vysočinský instagram nabízí originální fotky, proto získal Zlatý lajk

Instagramový profil Vysočiny @vysocinaregion byl oceněn v soutěži Zlatý lajk. Získal třetí místo v konkurenci celkem deseti krajů ČR, které Instagram aktivně využívají.

Instagram
19. února 2021 - 11:00

Spolek Kvalikom, jenž soutěž Zlatý lajk pořádá, zařadil vysočinský instagramový  profil mezi hvězdně zpracované účty zejména pro konstantní vysokou kvalitu publikovaných příspěvků, které slouží k prezentaci Vysočiny v oblasti cestovního ruchu. Ocenil originální zpracování fotografií nabízejících pohled na Vysočinu třeba okem dronu, ze hřbetu koně či skrze skleněnou kouli.

„Administrátoři si hrají s detaily a kreativitou a na výsledku je to znát – počet followerů rychle roste a není se čemu divit. Ve stories správci reagují i na zajímavé příspěvky ostatních uživatelů,“ chválí porota ve svém hodnocení a dodává, že Vysočina snad jako jediný kraj používá formát blogových článků. Jednu změnu by porota vysočinskému účtu doporučila, a to lepší, minimalističtější pojetí profilového obrázku – pouze samotný logotyp, jímž je zelený symbol kopců.Instagramový profil @vysocinaregion, který spravuje Vysočina Tourism, představuje Vysočinu jako kraj s pestrou nabídkou turistických cílů, nesoustředí se jen na památky a architekturu. Necílí tedy jen na milovníky hradů a zámků, ale i na zájemce o malebnou přírodu, skvělé zážitky či jen běžné výletníky, kteří touží přivézt si ze své cesty neotřelé příběhy zachycené ve fotografiích. Popiskami v češtině i angličtině se snaží oslovit i zahraniční návštěvníky. Nechybí ani propagace regionálních produktů, zábavné kvízy, pobídky ke sdílení a šíření příspěvků tak, aby profil zasáhl co největší počet uživatelů Instagramu.

NovinkyVysočina,cz informovala Bc. Martina Strnadová, tisková mluvčí, Vysočina Tourism, p. o..

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:vysocinatourism)