Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Zvýhodněné vstupné do památek využilo 80 tisíc návštěvníků

Zvýhodněné vstupné do památek využilo 80 tisíc návštěvníků

Dospělí za polovic a děti zdarma. Od července do konce září letošního roku se za těchto podmínek otvíraly památky, muzea a galerie ve správě Kraje Vysočina.

Ilustrační foto
21. října 2021 - 11:00

Zvýhodněného vstupného a dalších doprovodných akcí využilo během tří měsíců 78 158 návštěvníků, nejvíce lidí přišlo podle očekávání v červenci a to 34 613 osob. ,,Vedení kraje avizovalo, že propady tržeb způsobené zvýhodněným vstupným do expozic a na výstavy organizacím nahradí. Celkem mezi ně rozdělíme 2,14 miliónu korun,“ informoval radní pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Roman Fabeš.
 
Kraj Vysočina zvýhodněné vstupné nabídl v hlavní turistické sezóně veřejnosti už v minulém roce. Přísná covidová opatření tehdy mnoha rodinám neumožnila cestovat za dovolenou do zahraničí a volné letní dny trávilo více Čechů v tuzemsku. Poptávka po rodinných výletech kombinovaných s návštěvou památek se zvedla.


Kraj se svou loňskou kampaní 20 za 20 (Kraji je dvacet let, přijďte dospělí za 20 Kč, děti zdarma na návštěvu našich kulturních institucí) oslovil  více než 116 tisíc lidí. Letos kraj nabídku mírně upravil a zvýhodněné vstupné nabídl veřejnosti znovu.

„K nejnavštěvovanějším památkám se zvýhodněným letním vstupným patří i letos podle očekávání Hrad Roštejn. Po velkých interiérových i exteriérových opravách a obměnách expozic z minulých let přišlo na náš lesní hrad více než 32,5 tisíce lidí,“ doplnil Roman Fabeš.
(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál Kraje Vysočina)