Svátek má: Kristián

Regiony

Velikost textu:

Zubní pohotovost až do odvolání jen v jedné ordinaci

Zubní pohotovost až do odvolání jen v jedné ordinaci

V Kraji Vysočina od pondělí 23.března až do odvolání provozuje zubní pohotovost ve všedních dnech v jedné centrální ordinaci, a to v Habrech na Havlíčkobrodsku. Víkendová pohotovost bude přerušena.

Ilustrační foto
24. března 2020 - 11:00

Spolu s krajským odborem zdravotnictví se na tom usnesly všechny oblastní komory kraje. Informovala o tom Jana Zedníčková, šéfka stomatologické komory Jihlava.

Dle usnesení je centrální ordinací pro zubní pohotovost určena společnost DekaDent v Habrech na Havlíčkobrodsku. Zubní pohotovost je zde určena pouze pro akutní pacienty, a to pro ty bez registrujícího stomatologa, v karanténě, s pozitivním anamnestickým dotazníkem, s projevy respiračního onemocnění nebo pacienty Covid-19 pozitivní.

Akutní ošetření registrovaných pacientů s negativním anamnestickým dotazníkem ošetří i nadále registrující lékař. Víkendová zubní pohotovost bude až do odvolání přerušena.

Provozní doba centrální zubní pohotovosti v Habrech, Sázavská 427, je ve všední dny od 8 do 14 hod. O víkendu neslouží.

Telefon na pohotovost je 777730557. Jak stomatologové upozorňují, v případě potřeby je ideální poslat SMS.
 
Pacienti jdoucí na pohotovost nemají vstupovat do budovy ani do čekárny, ale zaklepat na okno s označením LSPP. Zde budou informováni o dalším postupu.  

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)