Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Zpronevěra servírky. Neobsluhovala anglického krále, ale sama sebe

Zpronevěra servírky. Neobsluhovala anglického krále, ale sama sebe

Policisté z obvodního oddělení v Havlíčkově Brodě sdělili v těchto dnech dvaadvacetileté ženě z Olomoucka podezření ze spáchání přečinu zpronevěry. 

Tržba někdy láká k vlastnímu obhohacení
11.březen 2017 - 11:00

Žena totiž pracovala jako brigádnice v jednom z hostinců v obci nedaleko Havlíčkova Brodu. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Havlíčkův Brod.

Pokušení usypat si něco z cizích peněz pro sebe platí do chvíle, dokud to nepostihuje zákon. Jenomže pokušení je někdy větší, než strach a pak to, takříkajíc, frčí.  A hned ve dvou případech, to aby si dotyčná opravdu přilepšila.

Takže v polovině loňského prosince a následně v letošním únoru si ponechala svěřenou tržbu. Tu, jak jinak, použila pro vlastní potřebu. Svému zaměstnavateli způsobila svým jednáním celkovou škodu převyšující částku pětadvacet tisíc korun.

Zaměstnavatel samozřejmě nebyl naivní, aby si myslel, že hosté v oba inkriminované dny byli raději doma, než ve svém oblíbeném hostinci.

Policisté z Vysočiny bilancovali uplynulý rok

Napovídal tomu i fakt, že výčep alkoholických nápojů se rovněž uskutečnil a tržba? Obsluhovala přece dotyčná žena. Logika věci pak byla jednoduchá z výše uvedených skutečností.

Policisté případ řeší ve zkráceném přípravném řízení a nadále ho prověřují. Ženě za takový trestný čin hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

(pšt, novinkyvysocina.cz, ilustr.foto: archív)