Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Zoo v Jihlavě měla o prázdninách rekordní návštěvnost

Zoo v Jihlavě měla o prázdninách rekordní návštěvnost

Jihlavská zoologická zahrada měla o letních prázdninách rekordní návštěvnost. V červenci jejími branami prošlo 93.500 lidí a v srpnu dalších téměř 78.000.

Ilustrační foto
4. září 2021 - 11:00

Jsou to nejvyšší počty v těchto měsících v historii zoo, i přes přijatá hygienická opatření a omezení související s koronavirovou epidemií. Informaci sdělil mluvčí zoo Martin Maláč. Pro výlet do zoo bylo podle mluvčího v létě příjemné počasí. Lidem asi také po omezeních a uzávěrách způsobených epidemií chybělo vyžití. „A velká část lidí dala pravděpodobně přednost dovolené nebo alespoň výletům v tuzemsku oproti zahraničnímu cestování," uvedl.

Vysoká letní návštěvnost v Jihlavě pomáhá snižovat schodek způsobený nařízeným uzavřením zoologických zahrad v prvních měsících roku. Jihlavská zoo přivítala první letošní návštěvníky až 12. dubna. Od té doby do konce srpna se tam vystřídalo skoro 276.900 lidí.

V porovnání s úspěšnými roky před epidemií je zatím podle mluvčího letošní počet prodaných vstupenek ke stejnému datu nižší o 10.000 až 13.000. Zároveň uvedl, že letní sezona v zahradě ještě nekončí a nemění se ani otevírací doba.


Vloni návštěvnost jihlavské zoologické zahrady kvůli epidemii klesla asi o třetinu, přišlo 221.700 lidí. Letošní počet už je vyšší. Zavřeno muselo být minulý rok v zoo po celkem 110 dní. V roce 2019 prošlo branami zoologické zahrady 346.600 lidí, což je zatím její nejlepší roční návštěvnost.

Zoologická zahrada je příspěvkovou organizací města Jihlava. Zookoutek, který byl předchůdcem zoo, vznikl v roce 1957 a postupně se rozrůstal. Statut zoologické zahrady mu udělilo ministerstvo kultury v roce 1982.
(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)