Svátek má: Izabela

Regiony

Velikost textu:

Zimní škola Telč 2021 -Telč:Intouchable

Zimní škola Telč 2021 -Telč:Intouchable

Na 13 účastníků z různých studijních oborů (architektura a územní plánování, dějiny umění, památková péče, design, výstavní design a management, teorie interaktivních médií) ze čtyř partnerských univerzit se v termínu 15.-17. února zúčastnilo online workshopu Scola Telcz 2021.

Scola Telč 2021
27. února 2021 - 11:00

Podporu jim poskytli nejen pedagogové aodborníci z participujících univerzit, ale také z Českého národního památkového ústavu a Ústavu pro teoretickou a aplikovanou mechaniku Akademie věd ČR.Tedy institucí, které mají svá pracoviště přímo v Telči.

První den se studenti zúčastnili úvodních přednášek o historii Telče, kulturně-historických aspektech vývojeměsta, jeho architektuře a také o principech mapování.

Úkolem účastníků rozdělených do třech menších týmů bylo pomocí desktopového výzkumu zachytit virtuální obraz města Telče a zaznamenat jeho kulturní, sociální, historickou a prostorovou podstatu doi ndividualizovaných mentálních map.

Studenti také analyzovali, jaké informace může potenciální návštěvník Telče najít ve virtuálním prostoru a jaký obraz města tyto informace vytváří.Během workshopu přišly jednotlivé týmy s koncepty, jak atraktivně a informovaně prezentovat město ve virtuálním prostoru a jak přivést do Telče více návštěvníků.

Závěrečná prezentace výsledků workshopu proběhla onlineve virtuálním prostředí aplikace Zoom a kromě široké veřejnosti na ni přijali pozváni také odpovědní politici města aregionu. Mimo jiné i nový starosta Telče Vladimír Brtník či bývalý starosta, nyní radní pro kultury a cestovní ruch Kraje Vysočina, Roman Fabeš.

NovinkyVysocina.cz informoval Mgr. Jaroslav Makovec, ředitel UCT, Masarykova univerzita.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:scolatelc.)