Svátek má: Nora

Regiony

Velikost textu:

Ženou regionu Kraje Vysočina se stala Marie Křoustková

Ženou regionu Kraje Vysočina se stala Marie Křoustková

Vítězkou jubilejního desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Kraj Vysočina stala Marie Křoustková, spoluzakladatelka spolku Nebojte se policie.

Ilustrační foto
5. října 2019 - 11:00

Hlavním cílem spolku je pomáhat zvládat tíživou situaci jihlavským seniorům. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti finalistek nejvíce hlasů. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.
 
Slavnostní předání ceny Žena regionu se uskutečnilo ve čtvrtek 3. října v Hotelu Gustav Mahler v Jihlavě. Ocenění Marii Křoustkové předali za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů náměstek hejtmana Pavel Franěk, radní Kraje Vysočina Jana Fialová a výkonná ředitelka projektu Žena regionu Marie Heřmánková. Slavnosti byly přítomny také finalistky regionálního kola.

.Vítězka ceny pomáhá zvládat tíživou situaci jihlavským seniorům. Její činnost spočívá v tom, že opuštěné seniory v terénu vyhledává a poskytuje jim odbornou pomoc. Jedná se zejména o občany, kteří se z nejrůznějších důvodů, jako je například úmrtí blízké osoby, oběť kriminality nebo zhoršení zdravotního stavu dostanou do tíživé životní situace, kterou sami obtížně zvládají, a kteří se z těchto důvodů velice snadno stávají obětí trestné činnosti.


Marie Křoustková postupuje do národního kola soutěže Žena regionu, kde si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 30. října 2019 v Senátu Parlamentu ČR.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)