Svátek má: Albína

Regiony

Velikost textu:

Zemřeli v Řecku. Na pohřeb manželů Švíkových přišly stovky lidí

Zemřeli v Řecku. Na pohřeb manželů Švíkových přišly stovky lidí

Krupobití které 10.července letošního roku zasáhlo řecký poloostrov Chalkidiki, obletěla celý svět. Manželé Jana a Antonín Švíkovi z Jihlavy tamní větrnou smršť nepřežili.

Bouří zničený karavan manželů Švikových
8. srpna 2019 - 11:00

Obytný přívěs, ve kterém na dovolené na poloostrově pobývali, se s nimi v onen osudný den převrátil. Jejich syn neštěstí přežil, záchranáři ho přepravili do nemocnice. Bez zranění přežil i jejich vnuk.

Manželům už ale život lékaři zachránit nedokázali. Smuteční obřad se 16 dní po tragédii konal v Jihlavě v kostele Svatého Jakuba. Na poslední rozloučení dorazily podle odhadů stovky lidí. Manželé už byli oba v penzi. I přes svůj vyšší věk byli ale velmi aktivní a mezi lidmi oblíbení.

Jakmile se v průběhu středy ukázalo, že mezi mrtvými po řádění bouře v Česku jsou právě i dva Češi z Jihlavy, začaly se hlavně na sociální síti Facebook objevovat kondolenční vzkazy.Kromě manželů z Jihlavy zemřeli při bouři v Řecku ještě další čtyři zahraniční turisté. Dalších více než 120 lidí bylo zraněno. Ironií osudu je, že manželé si karavan zakoupili na penzi proto, aby mohli procestovat svět a užívat si života.

Přitom noc ze středy na čtvrtek měla být v Řecku jejich úplně poslední a následně už se měli vracet zpátky do krajské metropole Vysočiny. K tomu už ale nedošlo.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)