Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Že se nestydí! Kvůli dvěma stovkám oloupil a zranil seniorku

Že se nestydí! Kvůli dvěma stovkám oloupil a zranil seniorku

Pelhřimovským kriminalistům se  podařilo dopadnout muže, který na ulici okradl seniorku. Pachatel ihned po činu z místa utekl, byl vypátrán na Třebíčsku a zadržen.

Ilustrační foto
9. února 2019 - 11:00

K případu došlo v pondělí 28. ledna kolem půl druhé odpoledne v Humpolci v blízkosti křižovatky ulic Panskodomská a Čejovská. Novinkyvysocina.cz o tom informval tiskový odbor policie Pelhřimov.

Pětaosmdesátiletá žena šla po ulici a v ruce si nesla kabelku, ve které měla mimo jiné finanční hotovost kolem dvou set korun a stokorunovou poukázku na potraviny. Nečekaně k ní přiběhl neznámý mladý muž, který jí kabelku vytrhl z ruky a z místa okamžitě utekl.

Žena neudržela rovnováhu a upadla na zem, přičemž utrpěla povrchové zranění. Seniorku, která ležela na zemi, nalezl náhodný kolemjdoucí. Ženě ihned pomohl vstát a poté, co zjistil, co se stalo, ji odvezl na policejní služebnu.

Kriminalisté zjistili, že muž, který seniorce kabelku odcizil, by se měl pohybovat na Třebíčsku. Ve čtvrtek 7. února zadrželi na Třebíčsku čtyřiadvacetiletého muže, který byl z uvedené trestné činnosti podezřelý. Po výpovědi obviněného muže, kriminalisté na označeném místě nalezli i odcizenou kabelku.


Výtečník byl již v minulosti soudně trestán, a to za majetkovou trestnou činnost. Naposledy to bylo v listopadu roku 2017, kdy mu byl uložen trest obecně prospěšných prací.

Čtyřiadvacetiletému muži za spáchání přečinu krádeže hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)