Svátek má: Monika

Regiony

Velikost textu:

Že mám zákaz řízení? Nezajímá! Řidička skončila ve vazbě

Že mám zákaz řízení? Nezajímá! Řidička skončila ve vazbě

Uložený zákaz řízení naprosto ignorovala devětadvacetiletá žena, kterou policisté opakovaně přistihli za volantem automobilu na Třebíčsku a také Jihlavsku.

Ilustrační foto
18. ledna 2022 - 11:00

Z poslední jízdy a vozidla žena rovnou putovala do policejní cely. Výtečnice má od loňského podzimu uložený soudem mimo jiné trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu necelých tří let. Odmítla se podrobit testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou stejně jako lékařskému vyšetření, dopustila se tak dále přestupkového jednání na úseku dopravy. Dechová zkouška u ní byla negativní.

Jednalo se o stejnou řidičku, kterou policisté přistihli předtím v krátké době  při řízení vozidla už čtyřikrát. Automobil totiž řídila také na začátku ledna v Třebíči, na konci prosince v obci Častohostice, o necelý týden dříve v Moravských Budějovicích a na konci listopadu ji zastavili policisté také v Telči.


Vzhledem k tomu, že v současné době policisté ženu přistihli už popáté, dala řidička jasně najevo, že s řízením vozidla přestat nehodlá. Ženu důvodně podezřelou ze spáchání trestné činnosti policisté zadrželi, prověřování případu převzali třebíčští kriminalisté. Vozidlo v rámci trestního řízení zajistili.

Na základě rozhodnutí soudu byla vzata do vazby a poté policisté ženu odvezli do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky.


(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: PČR Kraje Vysočina)