Svátek má: Blanka

Regiony

Velikost textu:

Zapadnete na neudržované silnici? Musíte si pomoci sami

Zapadnete na neudržované silnici? Musíte si pomoci sami

Od začátku listopadu nastalo pro silničáře a cestáře zimní období. Také krajští silničáři na Vysočině hlásí, že jsou na letošní zimu připraveni.

Ilustrační foto
17. listopadu 2020 - 11:00

Krajská správa a údržba silnic Vysočiny (KSÚSV) se začala na zimu zásobovat již na podzim. „Na konci září jsme měli ve skladech okolo 20 tisíc tun soli a více než 55 tisíc tun inertního materiálu,“ informoval ředitel KSÚSV. Posypové materiály mohou silničáři podle potřeby přikupovat i během zimy.

Přes 400 kilometrů komunikací I. třídy a více než čtyři a půl tisíce kilometrů silnic II. a III. třídy udržují krajští silničáři na Vysočině.

Kraj upozorňuje, že v regionu je navíc 275 kilometrů silnic, které nejsou udržované. U takovýchto komunikací jsou umístěné dopravní značky. „Pokud tam přesto někdo zajede a zapadne, musí si zprovoznění auta zajistit vlastními silami a prostředky. Naše technika nemůže uvízlá auta vyprošťovat,“ upozornil Necid.


Loňská mírná zima stála KSÚSV 166 milionů korun. Na letošní zimu mají krajští silničáři k dispozici 200 milionů korun.

Dle zprávy mají na zimní údržbu v současné době k dispozici 134 sypačů a více než 140 kusů různé další techniky. Mezi ní patří například sněhové frézy, nakladače nebo radličky.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)