Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Záměr havlíčkobrodské radnice: otevřít hřiště pro psy

Záměr havlíčkobrodské radnice: otevřít hřiště pro psy

Obecně závazná vyhláška, kterou se stanovují pravidla pro pohyb psů na veřejných prostranstvích, platí již několik let v Havlíčkově Brodě.

Ilustrační foto
12. září 2021 - 11:00

Poslední změna byla na jednání zastupitelstva schválena a platnosti nabyla od počátku září. Vyhláška udává, kde je ve městě na veřejných prostranstvích umožněn pohyb se psem pouze na vodítku, nebo kam je vstup se psem zakázán.

Lokality, kterých se omezení vstupu se psy týká, jsou slovně popsány a zároveň zakresleny v mapových přílohách. Jedná se především o místa v centru města, veřejná prostranství u nemocnice a autobusového terminálu, areály sportovišť, veřejná prostranství se zvýšeným pohybem cyklistů a pěších, v okolí škol, dětských hřišť a podobných zařízení a také v okruhu 50 metrů od nákupních domů ve městech i v místních částech.

Poslední změna se týká výčtu školských zařízení. V Havlíčkově Brodě je v současnosti přihlášeno téměř 1900 psů, proto je potřeba pravidla pro soužití chodců, cyklistů a majitelů psů mít ve městě upravená. „Nepouštějte proto svého psa z vodítka na místech, kde mu hrozí nějaké nebezpečí, nebo kde by mohl způsobit nějaký incident,“ varuje odbor životního prostředí.

Na všech místech ve městě stále platí, že povinností osoby, která zvíře doprovází, je udržovat pořádek a sbírat po něm exkrementy, v opačném případě hrozí uložení pokuty. Město vyslyšelo skupinu pejskařů, která se chce venčení a cvičení psů věnovat společně v dostupné docházkové vzdálenosti a v dostatečně zabezpečeném prostoru.


Rada města rozhodla o zadání projektové dokumentace na hřiště pro psy u Vymazlené kavárny. V budoucnu tam vznikne na oploceném prostoru zhruba o tisíci metrů čtverečních plocha pro volný pohyb psů, kterou doplní herní prvky.

Nebude se jednat o kynologický areál určený k výcviku psů, ale o místo pro setkávání majitelů psů při aktivním trávení volného času.(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)