Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Zámek v Nových Syrovicích bude nový sám o sobě

Zámek v Nových Syrovicích bude nový sám o sobě

Památkově chráněný objekt Zámku v Nových Syrovicích prochází generální rekonstrukcí. 

Kontrolní den na Zámku Nové Syrovice
13. dubna 2018 - 11:00

Domov se zvláštním režimem, ve kterém nyní pobývá 75 klientů s diagnózou závislosti na alkoholu, je v Kraji Vysočina jediný. V době rekonstrukce pobývá většina klientů i zaměstnanců dočasně v náhradních prostorách v Želetavě.

„Aktuálně probíhá na zámku pokládka nové střechy, hotové kompletně jsou bourací práce a čeká se na dokončení dodatečných posudků pro zmapování historie objektu, které zdůvodní příčiny statických poruch a defektů, které nebylo možné posoudit před zahájením oprav,“ říká pro Novinkyvysocina.cz náměstek hejtmana pro oblast majetku a financí Martin Kukla.

 
Ten si s náměstem pro oblast sociálních věcí Pavlem Fraňkem práce na objektu v Nových Syrovicích prohlédli. „Fakt, že má objekt svá léta a byl postaven z tehdy dostupných materiálů se přirozeně podepisuje na náročnosti oprav,“ říká Martin Kukla.

Památky na Vysočině chystají v nové sezóně řadu novinek

Prozradil také, že objekt bude do budoucna osazen replikami původních oken a zdobit ho bude restaurování všech kamenných prvků na fasádě. Současně bude opravena celá fasáda s novým nátěrem.

Podle informací Pavla Fraňka využívají služby ústavu v Nových Syrovicích nyní lidé ve věku 39 až 84 let.(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)