Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Zákon porušují na Vysočině nejčastěji Slováci

Zákon porušují na Vysočině nejčastěji Slováci

Celkem 250 cizinců se loni na Vysočině dopustilo trestné činnosti. To podle krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové představuje podíl ve výši téměř 7,9 procenta na počtu všech stíhaných pachatelů.

Ilustrační foto
21. března 2019 - 11:00

Nejčastěji se závadového jednání dopouštěli Slováci, Ukrajinci, Rumuni a Bulhaři. Cizinecká policie loni  zaměřovala svoji činnost na problematiku odhalování nelegální migrace,  nelegálního zaměstnávání cizinců a porušování pobytového režimu ze strany cizích státních příslušníků.

V průběhu roku 2018 byl oproti předešlým rokům zaznamenán podle Čírtkové  opětovný nárůst cizinců s povoleným pobytem  na Vysočině.

Policisté se zaměřovali na potírání trestné činnosti související s tranzitní nelegální migrací, prováděli pobytové kontroly se zaměřením na tranzitní nelegální migraci v rizikových lokalitách.

Jednou z hlavních priorit byly v loňském roce pobytové kontroly. V průběhu roku 2018 bylo jednotlivými odděleními odboru cizinecké policie provedeno 24.573 pobytových kontrol.

Z tohoto počtu bylo 2.006  kontrol provedeno v zařízeních poskytujících ubytovací služby, 2.358  v objektech určených pro výdělečnou činnost a 20.209 ostatních kontrol. V rámci všech pobytových kontrol policisté zkontrolovali celkem 66.302 cizinců.


Policisté z oddělení dokladů a specializovaných činností odboru cizinecké policie prováděli specifické činnosti zaměřené na zkoumání pravosti cestovních dokladů, řidičských průkazů, ale i dokladů předkládaných cizinci při žádostech o pobyt na území Česka.  

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)