Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Začne se měřit rychlost na D1. Peníze z pokut na účet města

Začne se měřit rychlost na D1. Peníze z pokut na účet města

Otázka měření rychlosti na dálnici u Jihlavy se vleče již rok. Město původně chtělo na zúžených úsecích mezi Pávovem a Velkým Beranovem  začít s měřením v létě loňského roku.

Ilustrační foto PČR
21. května 2018 - 11:00

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se ale nedařilo včas dokončit výběrové řízení na nákup kamer. A tak z toho nebylo nic. Nyní vše nasvědčuje tomu, že v nejbližších dnech se opravdu v tomto úseku dálnice začne měřit.

„Se zahájením měření rychlosti na dálnici u Jihlavy počítáme někdy na konci příštího týdne,“ informoval vedoucí jihlavského odboru dopravy Ján Tinka. Doplnil, že městu v současné době zbývá podepsat smlouvu s ŘSD, osadit sloupky na kamery, prověřit zařízení na Metrologickém úřadě a vyzkoušet provoz kamerového systému nanečisto.

Dle informací města celé zařízení stojí okolo dvou milionů korun. Na zúženích v opravovaných úsecích (112-119 kilometr) je povolena maximálně 80kilometrová rychlost. Detekční kamery dokážou po projetí auta automaticky spočítat jeho rychlost, a výsledné údaje předat policii i příslušné obci.

Obce i ministerstvo dopravy si od kamer na zúženích slibují, že se v těchto nebezpečných úsecích řidiči umravní. Peníze z pokut půjdou na účet městu. S měřením u Jihlavy se počítá do letošního léta, kdy by měly práce na úseku dálnice u Jihlavy skončit.(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)