Svátek má: Simona

Regiony

Velikost textu:

Začíná stavba Tatry. Hlavními montéry budou žáci z Třebíče

Začíná stavba Tatry. Hlavními montéry budou žáci z Třebíče

Půl roku bude parta středoškoláků z krajské průmyslovky v Třebíči stavět Tatru.

Slavnostní předání makety Tatry
17. září 2018 - 11:00

Po úspěšných projektech Postav si svoje auto a Postav si svůj traktor se laťka obtížnosti ještě o kus zvedla a Střední průmyslová škola v Třebíči kývla na Tatru.

„Ze stovek dílů, které už o prázdninách do Třebíče přivezly dva kamiony, začnou do tří týdnů teenageři stavět Tatru Phoenix 4x4. Dnes byl projekt, nemající zatím v České republice obdoby, zahájen,“ říká pro Novinkyvysocina.cz Jana Fialová, radní pro oblast školství.

Zástupci společnosti TATRA TRUCKS předali Kraji Vysočina, jako garantovi projektu, maketu nákladního vozu a symbolický klíč k prvnímu náklaďáku, kterému dají konkrétní podobu žáci technických oborů.
 
Parta 10 kluků ze Střední průmyslové školy Třebíč, která nechá na Tatře své ruce a složí ji podle dodané dokumentace za pomoci originálních nástrojů, musí v následujících týdnech absolvovat náročné odborné školení v Kopřivnici.


„Pak se zavřeme do dílny, a dokud nedáme do Tatry poslední šroubek, nevyjdeme ven,“ dodává s úsměvem Michal Mejzlík, žák 3. ročníku Střední průmyslové školy Třebíč.

Zázemí pro stavbu Tatry poskytne Krajská správa a údržba silnic Vysočiny ve svých dílnách v Třebíči.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)