Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Začala demolice pavilonu CH třebíčské nemocnice

Začala demolice pavilonu CH třebíčské nemocnice

Na kraji areálu třebíčské nemocnice začala tento týden demolice bývalé panelové chirurgie. Práce jsou součástí její plánované modernizace.

Demoliční práce v třebíčské nemocnici
7. dubna 2018 - 11:00

Hlavní součástí modernizace byla výstavba už fungujícího pavilonu chirurgických oborů, který byl dokončen v závěru roku 2017. Během letošního roku bude kromě chirurgie zbourána i bývalá transfuzní stanice a vstupní budova R u vjezdu do nemocnice.

Muzeum Vysočiny zve na výstavu - František Sarna – malířské ohlédnutí „70“


„Likvidaci budovy CH mají v následujících zhruba čtyřech týdnech na starost dva speciální bourací bagry. Zatímco panelové torzo bude sneseno do 14ti dnů, další týdny si vyžádá odvoz tisíce tun suti,“ popsal pro Novinkyvysocina.cz  situaci náměstek hejtmana pro oblast majetku a financí Martin Kukla.
 
Stavby v krajských nemocnicích na Vysočině vylepší jejich služby

Investorem několikaleté modernizace nemocničního areálu je Kraj Vysočina, který z rozpočtu zatím uvolnil přes 425 milionů korun. Kromě demoličních prací se v nemocnici také rekonstruuje budova bývalé porodnice.

Podle letošního rozhodnutí kraje budou stavební práce pokračovat až do roku 2020.(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)