Svátek má: Evžénie

Regiony

Velikost textu:

Za tři tisíce korun možná i na deset let do vězení

Za tři tisíce korun možná i na deset let do vězení

Pelhřimovským kriminalistům se podařilo dopadnout pachatele loupežného přepadení, ke kterému došlo na konci března letošního roku v Humpolci.

Ilustrační foto
15. července 2018 - 11:04

Maskovaný muž na Horním náměstí přepadl jednu z prodejen a pod pohrůžkou použití přineseného nože si odnesl finanční hotovost. Novinkyvysocina.cz o tom informovat tiskový odbor Policie Pelhřimov.

K přepadení došlo 26. března letošního roku na Horním náměstí v Humpolci. Maskovaný muž kolem sedmé hodiny ráno vešel do prodejny, s sebou měl nůž a pod pohrůžkou jeho použití požadoval po zaměstnankyni prodejny vydání finanční hotovosti.

Žena mu z obavy o svůj život peníze vydala a pachatel z prodejny utekl. Odnesl si tak finanční hotovost kolem tří tisíc korun. Všechny dostupné policejní hlídky začaly po pachateli okamžitě pátrat.


Pelhřimovští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro spáchání zločinu loupeže. Po intenzivním prověřování pachatele odhalili a vypátrali. Policejní komisař už zahájil jeho trestní stíhání a byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže.

Pachateli tak hrozí až trest v rozmezí pěti až deseti let za mřížemi.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)