Svátek má: Prokop

Regiony

Velikost textu:

Za tragickou nehodu v kosteleckém kopci dostal řidič podmínku

Za tragickou nehodu v kosteleckém kopci dostal řidič podmínku

Okresní soud v Jihlavě se znovu zabýval okolnostmi tragické dopravní nehody, která se stala před téměř třemi lety v kopci u Kostelce nedaleko Jihlavy.

Místo tragické nehody.
20. června 2020 - 11:00

Při střetu s kamionem vyhasl život řidiče Audi (37). Nákladnímu vozidlu se v průběhu odpoledne 8. července 2017 při sjíždění z kopce ve směru od Jihlavy vzpříčil návěs a dostal se do protisměru. Řidič osobního auta, který jel ve směru na krajskou metropoli, podle znalců neměl šanci zareagovat.

Poškozený utrpěl těžká zranění, kterým i přes rychlý zásah zdravotníků na místě podlehl. Řidič náklaďáku z nehody vyvázl bez zranění. V obou vozidlech byli jen řidiči.

Kamion řídil Jiří Vinš (58) z Kralup nad Vltavou, který od počátku policejního vyšetřování tvrdil, že nebýt závady na systému ABS, ke karambolu by nikdy nedošlo. Žalobce ho vinil z přečinu usmrcení z nedbalosti, za který je možno uložit maximálně tři roky odnětí svobody.


Případ nejprve řešil soudce Pavel Horna, který profesionálnímu řidiči formou trestního příkazu vyměřil podmínku a zákaz řízení, ale obžalovaný s verdiktem nesouhlasil, podal si proti rozhodnutí odpor, a proto se musel případ projednat ve veřejném hlavním líčení.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)