Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Výtvarníci z Vysočiny vystavují v dolnorakouském Sankt Pöltenu

Výtvarníci z Vysočiny vystavují v dolnorakouském Sankt Pöltenu

Zdeněk Šplíchal, Alice Waisserová, Denisa Krausová nebo Josef Saska patří k výtvarníkům reprezentujícím Kraj Vysočina na výstavě Malý a velký formát. 

Výtvarník Zdeněk Šplíchal (vpravo)
26.únor 2017 - 08:02

Ta je aktuálně k vidění v dolnorakouském hlavním městě Sankt Pöltenu ve výstavním prostoru Ausstellungsbrücke v budově Úřadu dolnorakouské zemské vlády. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Expozice dokumentuje práce vzniklé v rámci mezinárodních malířských sympozií pořádaných Galerií výtvarného umění v Hodoníně v letech 2011–2013 jako součást projektu Porta culturae.

Malíř z Vysočiny Jaroslav Grodl na zkušené ve Francii

Společně s vysočinskými pracemi jsou v místě vystavena díla umělců ze spolkové země Dolní Rakousko, Jihomoravského a Jihočeského kraje.
 
K rozvoji spolupráce a navázání nových kontaktů přispěla i malířská sympozia reflektující současné tvůrčí trendy a názory výtvarných umělců.
„Je velmi příjemné vnímat soulad a vzájemné porozumění mezi výtvarníky, stejně jako impulsy nově se nabízejících témat vzájemné spolupráce mezi regiony,“ uvedla po vernisáži náměstkyně Jana Fischerová.

Výstava umělců čtyř regionů v dolnorakouské Ausstellungsbrücke je přístupná do letošního 19. března.

(pšt, novinkyvysocina.cz,  foto: Kraj Vysočina)