Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Výstava v sídle Kraje Vysočina přibližuje mapy v běžném životě

Výstava v sídle Kraje Vysočina přibližuje mapy v běžném životě

Foyer budovy B sídla Kraje Vysočina na Žižkově ulici v Jihlavě bude až do 28. února 2016 oživovat nová výstava s názvem GIS v běžném životě. Vytváří náhled do světa informací spojených s mapami.

Ukázka prostorových dat dané lokality
7.únor 2016 - 08:00

„Expozice má všem návštěvníkům přiblížit práci s mapami. Proto jsme zvolili zajímavou formu s využitím doprovodných obrázků a krátkého textu, aby každý, kdo na výstavu dorazí, měl přehled o práci jednotlivých odborů Krajského úřadu Kraje Vysočina,“ uvedl vedoucí oddělení správy GIS Lubomír Jůzl.

Výstava obsahuje to nejzajímavější, v čem mapy pracovníkům krajského úřadu pomáhají. Celkem 13 panelů představuje mapy z oblasti analýz, dopravy, majetku, územního plánování, ale také například z kultury nebo krizového řízení. Z těchto ukázek úspěšného využití GIS si může každý návštěvník vytvořit lepší představu o možnostech geografických informačních systémů a případně získat inspiraci pro další práci.

První v anketě mapa Křivoklátska a Průvodce zděných zvonic ČR

„Například jsme s kolegy z majetkového odboru připravili velmi zajímavý příběh o průběhu rekonstrukce mostu na silnici v obci Jimramov. Obrázek ukazuje, jak vypadal most v původním havarijním stavu. Následně začala příprava dokumentace, je vidět, že skutečný průběh silnice neodpovídá stavu v katastrální mapě, srovnání je viditelné z podrobných leteckých snímků,“ popisuje jeden z panelů Pavla Rusňáková z oddělení správy GIS, která sestavila podklady a finalizovala panely celé expozice, s tím, že na panelu nechybí ani dokumentace stavu mostu po rekonstrukci a další detaily o průběhu celé realizace. Novinkyvysočina.cz informovala Jitka Svatošová z tiskového oddělení Krajského úřadu Kraje Vysočina.

(kp,novinkyvysocina.cz,foto:archiv)